Označte mailovou zprávu, u které chcete pravidla nastavovat a na záložce Domů klikněte na ikonu dle obrázku.

Outlook - Nevyžádaná pošta

Máte na výběr z několika možností, z nich nejčastěji využijete jednu z následujících:

  • Blokovat odesílatele – odesílatel zprávy bude umístěn na seznam Blokovaní odesílatelé a bude VŽDY blokovaný (vždy se bude jednat o SPAM).
  • Nikdy neblokovat odesílatele – e-maily z adresy tohoto konkrétního odesílatele nebudou nikdy označeny jako SPAM.
  • Nikdy neblokovat doménu odesílatele – e-maily od VŠECH odesílatelů stejné domény (většinou stejné společnosti) nebudou nikdy označovány jako SPAM.

 

Dále můžete nastavit úroveň ochrany před SPAMem. Dle předchozího obrázku vyberte v rozbaleném menu poslední položku Možnosti nevyžádané pošty…

Outlook - Možnosti nevyžádané pošty

Na záložce Možnosti vyberte jednu z možností:

  • Bez automatického filtrování – žádné maily nebudou označeny jako SPAM. S výjimkou odesílatelů ze seznamu Blokovaní odesílatelé – ti budou jako SPAM označeni vždy.
  • Nízká – pravděpodobně nejčastější nastavení – za nevyžádanou poštu budou označeny zprávy, které jsou zjevně SPAM – nevyžádané nabídky, hromadné obtěžující maily, mailový server odesílatele je na SPAM listu, špatně nastavený mailový server odesílatele, a podobně.
  • Vysoká – každý podezřelý mail bude označen jako SPAM. Často se tak může stát i u zpráv, které SPAM nejsou a musíte častěji kontrolovat složku Nevyžádaná pošta. Tuto volbu používejte pouze krátkodobě, pokud máte problém s velkým množstvím SPAMu v Doručené poště.
Filtrování nevyžádané pošty lze také spravovat globálně pro celou doménu (celou společnost). Například pokud víme, že maily od zaměstnanců společnosti Náš VIP klient s.r.o. padají do SPAMu vždy. Víme, že mají špatně nastavený mailový server a mají slabší IT oddělení, takže je malá pravděpodobnost, že by chybu opravili. Ale přesto je to náš VIP klient a jejich maily potřebujeme. Na mailovém serveru Office 365 lze nastavit, že i přes to všechno takové maily nebudou označeny jako SPAM. Toto nastavení je nutno provádět ve spolupráci se správci Office 365.