Pokud s vámi někdo sdílí složku na SharePointu, přijde vám o tom informační mail, ve kterém stačí kliknout na tlačítko Otevřít.

Následně se může zobrazit okno s ověřením.

Jakmile se dostanete na SharePoint, potřebujete najít tlačítko Synchronizovat. V závislosti na velikosti okna vašeho prohlížeče bude buďto přímo viditelné na liště v záhlaví, nebo budete muset nejdříve kliknout na ikonu tří teček, kde jsou další volby, které se na lištu nevešly.

Po kliknutí na tlačítko Synchronizovat se spustí aplikace OneDrive. Při prvním spouštění ji budete muset Povolit. Pokud v následujícím okně odškrtnete volbu Vždy se dotázat před otevíráním adres tohoto typu, pak si počítač vaši volbu zapamatuje a už vás tímto oknem nebude napříště obtěžovat.

Při prvním spuštění aplikace OneDrive se budete muset přihlásit vaším účtem Office 365 (vaše e-mailová adresa a „heslo do mailu“).

Pokud není v políčku vyplněna vaše pracovní e-mailová adresa, vyplňte ji. Následně pokračujte kliknutím na Přihlásit se.

Zadejte heslo do pracovního e-mailu a klikněte na Přihlásit se.

Potvrďte umístění složky OneDrive tlačítkem Další.

Šipkou v pravém dolním rohu proklikejte úvodní seznámení s OneDrive.

Pokud jste dříve s OneDrive nepracovali, nic nezkazíte tím, že si zobrazované informace alespoň zběžně prolétnete. Není toho moc.

A to je vše. Kliknutím na Otevřít moji složku OneDrive zobrazíte složky a soubory, které s vámi někdo sdílí.

SharePoint najdete v levém panelu Průzkumníka Windows.


Tipy na závěr
  • Pokud budete mít v Internet Exploru zapamatováno přihlášení do Office 365, při každém dalším sdílení už uvidíte podstatně méně oken. Konkrétně – kliknete v mailu na Otevřít, dáte Synchronizovat a hotovo.
  • Ke sdíleným souborům máte přístup i v případě že nejste u vašeho počítače. Dostanete se na ně z mobilu (aplikace OneDrive) nebo jakéhokoliv jiného počítače, kde se přihlásíte svým účtem Office 365 na adrese http://portal.office.com.